Örme

1993 yılında başladığımız kumaş üretimine 2000 yılında yeniden yapılandırılarak Yunus tekstil kuruldu. Firmamız en kaliteli ipliklerden ham ve boyalı kumaş satışı yapmaktadır.

2014 yılında üretime başlayan Compact Penye iplik tesisimiz yılın 12 ayı müşterilerimize aynı kaliteyi sunmamızda en büyük avantajımız.

Penye,Karde, Oe ipliklerden %100 Pamuk ; Fuul lyc süprem, Fuul Lyc 2iplik, Süprem, Fuul lyc pike, 3iplik,2 iplik,Ribana, Wafel, Kaşkorse,Jakarlı kumaşlar vb. gibi her türlü örme kumaş.

Viscon,Bambu,Modal,İpek,keten vb. gibi ipliklerden %100 ve ayrıca Karışımlı olarak ; Fuul lyc süprem, Fuul lyc 2iplik, Fuul lyc pike, Süprem, Ribana, Kaşkorse,Jakarlı kumaşlar vb. gibi her türlü örme kumaş.

İpliği boyalı %100 pamuk ve karışımlı ipliklerden Ringel ; Fuul lyc ringel süprem, fuul lyc ringel 2 iplik, fuul lyc ringel Pike, Ringel süprem, Ringel Jakarlı vb. gibi kumaşalar.

Organic iplikten örülen bütün örme kumaşlar ham ve boyalı olarak üretilmekte ve satışı yapılmaktadır.

Cotton Made in Africa (CMİA) projesi kapsamında örülen bütün örme kumaşlar ham ve boyalı olarak üretilmekte ve satışı yapılmaktadır.