İplik

İplik üretim tesisimiz Lüleburgaz – B. Karıştıran Organize sanayi bölgesinde 110,000 m2 arazide 45,000 m2 kapalı alan içerisinde Mart 2014 tarihinde üretim faaliyetine başlamış olup üretim faaliyetine devam etmektedir.

İplik üretim makinalarımız kalitesi dünyaca bilinen ve tercih edilen RİETER -Compact -K46 olup, üretimimiz YNS Compact Yarn markası ile devam etmekte ve kendine piyasada çok kısa sürede iyi bir kalite ile yer bulmuştur. İç ve Dış piyasada iplik alanında elit markalardan biri olmuştur. Fabrikamızda genellikle Türk-Ege pamukları (Bergama-Menemen ağırlıkta) kullanılmakta olup, ayrıca zaman zaman üst kalitede Yunan pamuklarıda kullanılmaktadır.

İşletmemizde Ne 20/1 ile Ne 80/1 e kadar iplik üretilmektedir.

Bilindiği üzere İplik kalitesindeki en büyük problemlerden birisi olan Kontaminasyon problemi ile ilgili işletmemizde hem H. Hallaç prosesinde hem de Bobin prosesinde etkin bir şekilde kontroller yapılmakta olup (Double Contamination Control) kontaminasyon problemi ile ilgili önlemler alınmıştır.

Fabrikamızda yılda sadece 2 kez lot değişimi yapılmakta olup bu da kalite standardımızın en az 6 ay devam etmesi demektir. Bu durum hem kumaş hem de iplikte kalite devamlılığını getirmekte olup fireleri en alt seviyeye çekmektedir.

Fabrikamızda Organic iplik üretimi ve CMİA projesi kapsamında üretimler devam etmektedir.